1004 70 44 - 021
1004 70 44 - 021

خرید اسپری عینک

برای مشاهده عکس محصولات بصورت تمام صفحه، روی عکس محصول موردنظر کلیک کنید

اسپری تمیز کننده عینک لیبل دار 30 سی سی کد 102
اسپری تمیز کننده عینک 40 سی سی کد 79
اسپری عینک شیشه ای لیبل دار کد 80

اگر شما فردی عینکی هستید، به خوبی می‌دانید که مراقبت از شفاف‌بودن لنزهای عینک به همان اندازه اهمیت دارد که نگهداری از سلامتی خود چشمان حائز اهمیت است. بهتر است به همراه خرید عینک حتما لوازم و متعلقات مربوط به تمیز کردن آن، از جمله دستمال عینک و اسپری عینک را نیز خریداری نمایید. ما در این مقاله همه‌ی آنچه که باید درمورد خرید اسپری عینک را بدانید به شما خواهیم گفت. این پست را تا انتها با دقت مطالعه فرمایید؛ چرا که شیوا کاور حرف‌های زیادی در مورد اسپری عینک داشته که قصد دارد با شما به اشتراک بگذارد.

اسپری عینک چیست؟ 

ممکن است چشم شما به دلالیل مختلفی مثل: کهولت سن، ژنتیک، آسیب و صدمه دیدن، مطالعه زیاد و موارد دیگر،ضعیف شده و مجبور به استفاده از عینک شوید. عینک نیازمند یکسری مراقبت هایی است تا بتواند عمر بیشتری برای استفاده شما داشته باشد. یکی از این مراقبت های ویژه تمیزی شیشه‌ی عینک از گردو‌غبار و لک می باشد. در واقع اگر تمیزی و سالم‌بودن عینک برای شما مهم است، باید از اسپری عینک متناسب با عدسی خود استفاده کنید. اسپری عینک که در واقع وظیفه‌ی پاک کنندگی شیشه یا عدسی عینک شما را بر عهده دارد باید دارای  2  ویژگی‌ خاص باشد؛ از جمله:

  • اسپری عینک حاوی مواد شیمیایی با نسبت‌های وزنی و حجمی مختلف است. در واقع ترکیبات اسپری باید به گونه‌ای باشند که به لنزهای عینک آسیبی وارد نکنند.
  • اسپری عینک باید در بطری افشانه‌دار قرار بگیرد تا حمل آسان داشته باشد و در هر زمان که قصد استفاده از آن را داشته باشید، به راحتی استفاده شود.

نکات مهم در خرید اسپری عینک

در مورد پاسخ به این پرسش که در زمان خرید اسپری عینک چه مواردی باید رعایت شود، قصد داریم به بیان یک سری نکات مهم بپردازیم. در مرحله نخست اگر لنز عینک شما دارای پوشش ضد‌نور است، باید حتماً برچسب روی اسپری عینک را به دقت بررسی نمایید تا مطمئن شوید که این اسپری به شیشه عینک شما آسیب نمیزند چرا که در برخی مواقع مواد تشکیل‌ دهنده موجود در اسپری عینک می‌توانند به لنزهای عینک شما آسیب برسانند و آنها را بپوشانند و در نهایت منجر‌ به بروز صدماتی به چشمان شما شود.

برای داشتن لنزهای سالم، تمیز و بدون خش، صرفا خرید یک اسپری عینک کفایت نمی‌کند و مکمل آن یک پارچه نرم میکروفیبر است، که در زمان پاک‌ کردن لنزها به آن‌ آسیبی نرسانده و هیچ‌گونه پرزی بر روی عینک باقی نگذارد. همانطور که اشاره شد، محافظت از عینک و لنزهای آن برای سلامت چشم جنبه حیاتی دارد. در نتیجه اگر زیاد در حال سفر یا جابجایی بین محیط کار و محل زندگی هستید، می‌توانید یک کیت عینک خریداری کنید که متشکل از اسپری عینک، دستمال عینک و سایر وسایل ویژه مراقبت از عینک می‌باشد تا در مواقع لازم بتوانید به راحتی آن را در کیف دستی یا چمدان خود حمل و در مواقع مورد‌ نیاز از آن استفاده نمایید.

چرا باید از اسپری عینک استفاده کنیم؟

چشمان ما دارای غدد چربی هستند که می‌توانند از طریق مژه‌ها و تماس آنها با عدسی عینک، این چربی را به آن‌ها انتقال دهند و باعث ایجاد لکه‌هایی بر روی شیشه عینک شوند که به سادگی پاک نمی‌شود و می‌تواند باعث تیره‌ شدن تصاویر تشکیل‌ شده بر روی شبکه شود. پاک‌ کردن این لکه‌ها و باز‌ گرداندن دوباره شفافیت به عدسی‌های عینک کار یک محلول خالص مثل آب نیست؛ و نیاز به محلول ویژه‌ای دارد که حلال چربی و براق کننده شیشه عینک باشد و در عین حال آسیبی به کیفیت لنز وارد نسازد. به همین‌‌ خاطر از اسپری ویژه عینک برای پاک کردن آن استفاده می شود.

چگونگی استفاده از اسپری عینک

توصیه می‌کنیم هرگز برای پاک‌ کردن شیشه‌های عینک از گوشه لباس خود یا پارچه‌های متفرقه استفاده نکنید. زیرا الیاف زمخت آن‌ها می‌توانند بر روی عینک خش‌های بسیار ریزی ایجاد کنند که این خش‌ها شاید به چشم عادی دیده نشوند. اما می‌توانند بر روی شبکیه چشم، رد و سایه‌ای از خود به جای بگذارند و کیفیت بینایی چشم را کاهش دهند. گذشته از دستمال‌های تمیز و مخصوص، حتماً از اسپری مخصوص عینک نیز استفاده نمایید. نحوه استفاده از محلول اسپری بدین ترتیب است که ابتدا آن را با فاصله برروی هر دو عدسی و هر دو طرف آن‌ها اسپری می کنید و سپس شیشه عینک را در حالی که بین دو سر دستمال قرار داده‌اید با انگشت شصت و اشاره، به خوبی پاک می‌کنید.

انواع اسپری عینک

شاید اسپری عینک چیز پیش پا افتاده ای برای خرید به نظر برسد و شما نیازی برای وسواس بخرج دادن و دقت کردن در خرید آن نبینید ولی باید بدانید اسپری عینک عنصر مهمی در حفظ شفافیت و طول عمر عدسی و شیشه ی عینک شماست.شما قبل از خرید اسپری عینک علاوه بر توجه بر کیفیت و برند آن باید به نوع و جنس عدسی عینک خود نیز توجه داشته باشید. انواع اسپری عینک:

اسپری ضد‌بخار عینک

خیلی از افراد در روزهای سرد سال از بخار نشستن بر اثر دم و بازدم بر روی شیشه‌های عینک خود شکایت دارند. توصیه ما به این دسته از افراد استفاده از اسپری‌های ضد‌ بخار می‌باشد؛ که پس از یکبار استفاده تا مدتی از شر بخار نشستن برروی شیشه عینک خلاص می‌شوند. اسپری‌های عینک ضد‌بخار، از ویژگی‌ تمیزکنندگی، ضد‌ حساسیت، ضد‌ خش  نیز برخوردارند.

اسپری‌های نانو

مدتی است که اسپری‌های عینک  نانو نیز، به وفور در دسترس قرار دارند و بسیاری از شرکت‌های تجاری و دانش بنیان اقدام به عرضه این محصول می‌کنند. استفاده از محصولات واقعی نانو برای افزایش کیفیت و ماندگاری ویژگی‌های مطلوب آن‌ها بسیار پسندیده و قابل توصیه است. اما به شما مصرف‌ کنندگان عزیز هشدار می‌دهیم که در انتخاب و خرید محصولات نانو دقت زیادی داشته باشید. زیرا برخی از شرکت‌های سودجوی تجاری اقدام به سوء استفاده از کلمه نانو می‌کنند و محصولی درخور استفاده و کیفیت شما ارائه نمی دهند.

چگونگی پاک کردن عینک بدون اسپری

گاهی اوقات ممکن است بنا‌ به هر دلیل اسپری عینک در دسترس شما نباشد. لذا برای پاک کردن عدسی‌های عینک و فریم آن بدون خطر خراشیده شدن یا آسیب‌های دیگر باید به نکات زیر توجه کنید. این نکات شامل هر نوع عینکی می‌شوند و ارتباطی با انواع عینک اعم از عینک آفتابی، طبی، ورزشی و ایمنی ندارد. بنابراین برای پاک کردن شیشه‌های عینک این سلسله مراحل را انجام دهید:

1- شستشوی کامل دست‌ها و خشک کردن آن‌ها

پیش از تمیز کردن عینک، مطمئن شوید که دستان شما هیچ‌گونه آلودگی، چربی و هیچ ماده آلوده‌ کننده دیگری که بتوانند به لنزهای عینک منتقل شوند نداشته باشد. برای تمیز کردن دست‌ها از صابون یا شامپو بچه و یک حوله تمیز و بدون پرز استفاده کنید.

2- شستشوی عدسی‌های عینک با آب ولرم

این کار باعث زدوده شدن گرد و غبار و بقایای آلودگی‌ها از روی شیشه عینک می‌شود. ضمنا استفاده از آب ولرم هیچ‌گونه آسیبی به دسته‌های عینک وارد نمی‌کند. توجه داشته باشید که آب داغ یا آب بیش از حد گرم می‌تواند به عدسی‌های عینک و پوشش روی آنها آسیب وارد نماید.

3- مالیدن کمی شامپو بچه رقیق‌ شده به هر یک از لنزها

کمی شامپو بچه رقیق شده را به نوک انگشتان خود بمالید و توسط دست آن را به عینک خود بکشید.

4- شستشوی هر دو طرفه عدسی‌ها و تمام قسمت‌های قاب عینک

اطمینان حاصل کنید که تمامی قسمت‌ها از جمله پدهای روی بینی و انتهای دسته‌های عینک که در پشت گوش قرار می‌گیرند نیز تمیز شده باشند.

5- شستشوی هر دو طرف لنزها و قاب

اگر تمامی آثار صابون روی عینک را با آب پاک نکنید، باعث لکه‌دار شدن لنزها در زمان خشک‌ شدن می‌شود.

6- عینک را به آرامی تکان دهید تا آب اضافی آنها بریزد

یک بار لنزها را بررسی کنید تا به خوبی آب آنها گرفته شده باشد.

7- خشک کردن لنزها و فریم با حوله تمیز و بدون پرز

توصیه می‌کنیم حوله یا دستمال مورد‌نظر نخست با مایع شستشو دهنده نرم‌ کننده شسته شده باشد. دقت داشته باشید که خود حوله دارای چربی و مواد آلاینده و پرز نباشد.

8- بازرسی مجدد لنزها

در صورتی که لکه‌ها همچنان بر روی شیشه‌های رنگی دیده می‌شوند، از یک پارچه میکروفیبر بدون پرز که در بیشتر مغازه‌های عینک فروشی در دسترس هستند استفاده کنید.

 

ا

نتیجه گیری

اسپری‌های تمیز کننده عینک انواع مختلفی دارند و با طرح‌های بسیاری ارائه می‌شوند و لازمه کسانی هستند که از آن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید اسپری عینک خود را از شیوا کاور با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت تهیه نمایید. همچنین اگر با سوالی مواجه شدید که پاسخ آن را نیافته‌اید می‌توانید پرسش خود را در بخش کامنت‌ها با ما مطرح فرمایید.

طراحی و اجرا توسط ویکی دمی
اینستاگرام