1004 70 44 - 021
1004 70 44 - 021

خرید دستمال عینک

برای مشاهده عکس محصولات بصورت تمام صفحه، روی عکس محصول موردنظر کلیک کنید

دستمال عینک ضد بخار کد 53
دستمال عینک ضد بخار کد 63
دستمال عینک کره ای بچه گانه کد 107
دستمال عینک میکرو طرح دار کد 108
دستمال عینک نانو کد 109
دستمال عینک میکرو طرح دار کد 110
دستمال عینک میکرو طرح دار کد 111
دستمال عینک چینی کد 112
دستمال عینک پنبه ای کد 113
دستمال عینک ترک کد 114
دستمال کره ای بچه گانه کد 115
دستمال عینک میکرو ساده کد 116
دستمال عینک آنتی کد 117
دستمال عینک چینی کد 118

کثیف شدن شیشه عینک تنها یک کثیف شدن معمولی نیست. بلکه این اتفاق می‌تواند بر روی کیفیت دیداری چشمان شما نیز تأثیر بگذارد و اگر نسبت به تمیز و شفاف‌شدن آن اقدام نکنید، می‌تواند به کیفیت چشم شما آسیب وارد کند. اینجا است که استفاده از مواد تمیز کنندۀ شیشه عینک نقش برجسته خود را نشان می دهد. یعنی دستمال و اسپری عینک. تیم پژوهشی شیوا کاور می‌خواهد در این پست شما را با انواع دستمال عینک و روش‌های استفاده صحیح از آنها آشنا نماید. شاید در نگاه اول دستمال عین یک وسیلۀ پیش پا افتاده و معمولی به نظر برسد. اما همین تکه پارچه کوچک و ساده حاوی یک سری بایدها و نبایدها می‌باشد که اگر رعایت نشوند، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را برای چشمان شما به همراه داشته باشد.

انواع دستمال عینک

طبیعتاً تمامی دستمال‌های عینک از جنس پارچه هستند؛ ولی این که پارچه مورد نظر چه نوع پارچه‌ای باشد، پرسشی است که بسیار از افراد عینکی با آن مواجه هستند. معمولاً دستمال‌های عینک به وسیله پارچه‌های فاقد پرز تولید می‌شوند تا پس از استفاده هیچ‌گونه پرز و مواد زائدی بر روی شیشه آن باقی نگذارند. البته چند سالی است که دستمال نانویی عینک نیز وارد بازار شده است که از کارایی بسیار خوبی برخوردار است و ضمن جذب رطوبت کافی، هیچ‌گونه پرز و اثری از خود بر روی شیشه باقی نمی‌گذارد. اما نکته مهم در این بین این است که در زمان خرید دستمال عینک نانویی، به کیفیت واقعی آن توجه داشته باشید. چرا که بسیاری از محصولاتی که به عنوان نانو عرضه می‌شوند، تقلبی و جعلی هستند و هیچ نشانی از یک محصول واقعی نانو ندارند.

 توجه داشته باشید که پوشاک شما، حتی اگر از جنس ظریف و نرمی برخوردار باشد، باز هم نمی‌تواند جانشین خوبی برای دستمال عینک شما باشد. لذا هرگز عینک خود را با گوشۀ لباس خود و‌یا با زائده‌های پارچه‌ای (سر قیچی) که در خانه دارید پاک نکنید. چون همه پارچه‌ها قابلیت استفاده به عنوان دستمال عینک را ندارند و می‌توانند خطوط بسیار ریزی را بر روی شیشه عینک به جای بگذارند که هر چند با چشم معمولی قابل مشاهده نیستند، اما تصویر سازی آنها بر روی شبکیۀ چشم می‌تواند اختلال کمی در نحوه و کیفیت بینایی شما به همراه داشته باشد.

سلسله مراحل پاک‌سازی عینک

  • ابتدا این که عینک خود را با آب‌ ولرم به طور کامل بشویید. توجه داشته باشید که دمای آب به سمت داغ‌شدن نرود. زیرا می‌تواند به لنز عینک آسیب وارد نماید.
  • یک قطرۀ کوچک مایع‌ ظرفشویی یا صابون‌ مایع بر روی هر لنز عینک بریزید و سپس به صورت دورانی آن را کاملاً به مایع آغشته کنید.
  • عینک را آب‌کشی کنید. برای این کار از آب ولرم استفاده کنید و شیشه عینک را به گونه‌ای در بین دو انگشت خود حرکت دهید که هیچ گونه اثری از مواد شوینده بر روی آن باقی نماند.
  • عینک را با دستمال مخصوص خشک کنید. دقت داشته باشید که ما همچنان بر روی استفاده از دستمال و پارچه مخصوص تأکید می‌کنیم؛ نه هر پارچه‌ای. زیرا در غیر این صورت نه تنها شیشه‌های عینک شما تمیز نخواهند شد، بلکه لکه‌های دیگری نیز بر روی لنز باقی خواهند ماند.

توجه داشته باشید که فریم‌های چوبی و چرمی هرگز نباید شسته شوند. چون قرار گرفتن آنها در معرض آب منجر‌به آسیب دیدگی شدید آنها خواهد شد. لذا استفاده از محلول‌های تمیز‌کنندۀ عینک یا دستمال‌های میکروفیبر بهترین روش برای تمیز کردن عینک‌های چوبی و چرمی به شمار می‌رود. اگر عینک شما دارای پوشش آنتی رفلکس هم باشد، استفاده از پارچه‌هایی به غیر از دستمال مخصوص عینک می تواند ویژگی آنتی رفلکس بودن عدسی‌های عینک را از بین ببرد. برای تمیز کردن لنزهای دوربین از یک سری قلم موی کربنی استفاده می‌شود. این محصول هر چند در مقایسه با دستمال عینک از قیمت بالاتری برخوردار است، ولی جزو بهترین پاک کننده‌های لنز عینک به شمار می رود.

دستمال میکروفایبر چیست؟

معمولاً در تمیز کردن شیشه عینک، نیاز به یک فاز محلول یا همان اسپری مخصوص پاک‌کننده عینک هم می‌باشد. دستمال‌های میکروفایبر به دستمال‌هایی گفته می‌شود که در بافت خود از مواد محلول پاک‌کننده برخوردارند و به دلیل خاصیت الکترواستاتیک نیاز به اسپری کردن شیشه ندارند.

الیاف مصنوعی دستمال های میکروفایبر بسیار نازک بوده و از پلی استر و پلی آمید ساخته می شوند.

الیاف میکروفایبر بسیار نازک هستند یعنی تقریبا حدود یک صدم موی انسان قطر دارند. این الیاف مصنوعی را از ترکیب پلی استر و پلی آمید می سازند. به دلیل تفاوت مواد تشکیل دهنده، این دستمال ها خواص متفاوت تری نسبت به پارچه های ساده دارند.

از ویژگی هایی که دستمال میکروفایبر را از دیگر دستمال ها و پارچه ها متمایز می کند، می توان به قدرت جذب بسیار بالا، عدم ایجاد حساسیت، دوستدار محیط زیست، عدم ایجاد خط و خش و خراش روی سطوح مختلف، عدم ایجاد پرز، عمر طولانی و قابل شستشو بودن آن هاست.

دستمال مرطوب برای تمیز کردن شیشه عینک

همانطور که می دانید معمولا دستمال مرطوب برای مصارف آرایشی و بهداشتی استفاده می شود اما در صورتی که دسترسی به دستمال میکروفایبر یا اسپری پاک کننده شیشه عینک نداشتید، می توانید برای تمیز کردن شیشه های عینک خود از دستمال مرطوب استفاده نمایید.

همچنین اگر شیشه عینک شما خیلی کثیف یا چرب نباشد، می‌توانید از دستمال مرطوب به جای دستمال مخصوص عینک استفاده کنید. قدرت پاک‌کنندگی دستمال‌های مرطوب به مراتب کمتر از دستمال‌های میکروفایبر است اما در صورتی که شیشه عینک شما کثیف باشد، می تواند در تمیز کردن آن کمک شایانی به شما بکند.

برای استفاده از دستمال مرطوب بهتر است برای مدتی آن را در هوای آزاد و به دور از آلودگی قرار دهید تا کمی از رطوبت آن کاسته شود و سپس می توانید شیشه عینک خود را با آن تمیز کنید. بهتر است بعد از اتمام کار، شیشه های عینک خود را با آب ولرم آبکشی نمایید.

پاک کردن دستمال عینک

اگر مرتب شیشه‌های عینک خود را پاک کنید و اجازه ندهید که خیلی کثیف شود، لذا دستمال عینک شما نیز کمتر کثیف می‌شود. در عین حال اگر احساس می‌کنید دستمال عینک شما کثیف شده است، می‌توانید آن را با یکی دو قطره مایع ظرفشویی یا صابون مایع بشویید. برای این کار مایع را بر روی قسمت‌های لکه‌دار دستمال عینک خود بریزید و آن را مثل پارچه‌های معمولی شستشو دهید. سپس با آب ولرم آب‌کشی نمایید تا خوب تمیز شود. شما می‌توانید بارها دستمال عینک خود را به همین روش شستشو دهید و مورد استفاده قرار دهید. نکته دیگر در مورد شستوشوی دستمال عینک این است که هرگز برای شستن دستمال عینک از مواد سفید‌کننده استفاده نکنید؛ چرا که باعث پوسیدگی آن خواهد شد. برای خشک کردن دستمال عینک، آن را به گونه‌ای آویز کنیم که دچار چروک شدگی بیشتر نشود و به راحتی خشک گردد. دستمال عینک را هرگز اتو نکشید؛ چون در این صورت کیفیت خود را از دست خواهد داد.

نتیجه گیری

دستمال عینک یک وسیلۀ جانبی تنظیف معمولی به شمار نمی‌رود. بنابراین اگر جزء آن دسته از افرادی باشید که سال‌ها از یک دستمال عینک استفاده می‌کنند، پس هر از چند گاهی به یک مغازۀ عینک فروشی مراجعه کنید و دستمال عینک جدیدی را خریداری نمایید. برخی از دستمال‌های عینک دارای رنگ‌های ساده و شادی هستند که می‌توانند به بهانه زیبایی، شما را وادار به استفاده و تمیز کردن مکرر عینک نمایند. بنابراین، اگر  قصد خرید دستمال عینک برای کودک یا نوجوانی که عینک استفاده می‌کند را دارید، حتماً از رنگ‌های مورد علاقۀ او و‌یا از دستمال عینک‌های طرح‌دار خریداری کنید که دارای طرح‌هایی از شخصیت‌های کارتونی جذاب و مورد‌ علاقه کودکان و‌یا مناظر زیبا هستند. با این شگرد کودک را وادار می‌کنید که به وفور از دستمال عینک خود برای تمیز کردن آن استفاده کنند. چنانچه در مورد عینک یا متعلقات جانبی آن پرسشی در ذهن شماست، می‌توانید آن را با شیوا کاور در میان بگذارید.

سوالات متداول

بهترین مدل دستمال برای تمیز کردن شیشه عینک کدام است؟

طبق نظر کارشناسان این حوزه و همچنین کاربران عینک های طبی و آفتابی، بهترین دستمال برای تمیز کردن شیشه های عینک، دستمال های میکروفایبر هستند.

اگر شیشه عینکمان چرب و کثیف شده باشد و آلودگی با دستمال پاک نشود، چه کنیم؟

در این حالت بهتر است با استفاده از مقداری مایع دستشویی(مایع های دستشویی فومی به دلیل ملایم تر بودن نسبت به بقیه مواد شوینده دست، بهترین عملکرد را دارند) و یا شامپو بچه سطح شیشه های عینک را با دست تمیز کرده و سپس با آب ولرم آبکشی نمایید.

چطور دماغی عینک خود را تمیز کنیم؟

با استفاده از یک مسواک و مواد شوینده مناسب می توانید دماغی عینک خود را نیز تمیز کنید.

طراحی و اجرا توسط ویکی دمی
اینستاگرام