1004 70 44 - 021
1004 70 44 - 021

خرید عینک آفتابی زنانه و مردانه اصل

عینک مطالعه تاشو با جلد و دستمال کد 144
عینک مطالعه کائوچویی با جلد و دستمال کد 145
عینک مطالعه کائوچویی با جلد کد 146
عینک مطالعه مگنتی کد 147

در خرید عینک افتابی اولین چیزی که به ذهنتون می‌رسه چیه؟ اینکه زیبا باشه؟ اصل باشه؟ نور آفتاب رو به خوبی منعکس کنه؟ و یا…؟ شما باید این سوالات براتون ایجاد بشه و به آن پاسخ دهید، چون از این طریقه که شما به یک عینک مناسب می‌رسید. ما در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهیم. نحوه انتخاب یک عینک آفتابی زنانه با مردانه تفاوت های جزئی دارند. ابتدا سعی میکنیم این تفاوت را شرح دهیم و بعد به ادامه مطلب بپردازیم.

خرید عینک آفتابی زنانه و دخترانه

اجازه دهید همین ابتدا بگوییم که شیشه و لنزی که در عینک استفاده می‌شود به جنسیت مربوط نمی‌شود و برای خانم ها و آقایان یکسان است. تفاوت اصلی عینک آفتابی زنانه با مردانه در طرح، و تزئینات برجسته می باشد. خانم‌ها عاشق ظرافت هستند. معمولا از عینکهای بزرگ و گاهی با دسته های پهن استفاده می‌‌کنند.این نوع عینک ها باعث ظریف دیده شدن چهره‌می‌شوند. از طرفی عینکهایی با دسته های تزئینی، نگین دار و یا عینکهایی که خطوط بالای آن دارای انحنا است بیشتر موردپسند خانم‌هاست و در دسته زنانه قرار می‌گیرند.

خرید عینک آفتابی مردانه

آقایان در خرید معمولا به قطعه بین دو عدسی توجه دارند. عینک‌هایی که این قطعه آنها پهن تر است جز دسته عینک آفتابی مردانه قرار می‌گیرند. از طرفی دسته های عینک‌های مردانه بلندتر طراحی شده اند تا به خوبی در پشت گوش آنها بنشیند، چون معمولا صورت آقایان گاهی بزرگتر و عریض تر از خانم‌هاست و برای اطمینان دسته های آن را بلندتر می‌گیرند.

 • توجه داشته باشید در این بین، بعضی از عینکها جز عینک های unisex قرار می‌گیرند یعنی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هم مناسب آقایان و هم خانم‌ها هستند. این دسته از عینکها ویژگی بارزی ندارند و معمولی و ساده هستند.

خب حالا بریم سراغ سوالات شما:

سوال اول: چرا عینک آفتابی بخریم؟

این سوال جز سوالات پرتکرار شما می باشد. نور خورشید اشعه فرابنفش (uv)  دارد که به شدت برای چشم شما مضر است. اگر مدت طولانی این نور به صورت مستقیم به چشم شما بتابد به مرور پروتپین چشم شما آسیب می بیند و در معرض بیماری‌هایی مثل آب مروارید قرار می‌گیرید. به علاوه برای اینکه بهتر محیط را ببینید مجبور به جمع کردن گوشه های چشم می‌شوید که این خود باعث افزایش خطوط ریز و درشت در اطراف چشمتان می‌شود و به اصطلاح دچار پیری زودرس در اطراف چشمانتان می‌شوید. با خرید یک عینک آفتابی خوب و مناسب خود را از این مشکلات دور نگه دارید.

سوال دوم: هنگام خرید عینک آفتابی به چه مواردی توجه کنیم؟

توجه داشته باشید ما تا اینجا از یک عینک آفتابی خوب صحبت کردیم. هر عینک آفتابی صرفاً به خاطر اسمی که برروی آن قرار گرفته نمیتواند مناسب و با کیفیت باشد و از چشمان شما محافظت کند. باید موارد مهمی را در هنگام انتخاب آن در نظر بگیرید. اولین و مهمترین هدف ما از خرید این عینک‌ها محافظت چشم در برابر نور خورشید است. پس باید به شاخص حفاظت و جنس شیشه عینک که دو فاکتور مهم در انتخاب آن است، توجه نماییم.

1- شاخص حفاظت در برابر نور خورشید

درجات مختلف شاخص حفاظت عینک آفتابی، گویای میزان توانایی آن در برابر پرتوهای خورشیدی است:

 • شاخص حفاظت= صفر—-> فقط جنبه زیبایی دارد و هیچ حفاظتی در برابر پرتو خورشید ندارد.
 • شاخص حفاظت= یک —-> درجه حفاظت این نوع عینک‌های آفتابی از چشم، 50 درصد است. لذا این عینک‌ها برای فصول معتدل و زمانی که آفتاب ضعیف است، توصیه می‌شوند.
 • شاخص حفاظت= دو—-> این عینک ها بین 50 تا 80 درصد از چشم حفاظت به عمل می آورند و برای فصول معتدل و آفتاب ملایم پیشنهاد می‌شوند.
 • شاخص حافظت= سه —-> عینک‌های دارای شاخص حفاظتی3، تا 92 درصد از چشم در برابر پرتوهای مضر خورشید محافظت می‌کنند و برای آفتاب شدید تابستان، ساحل و پیست‌های اسکی مناسب هستند. عینک های دارای شاخص محافظت 3 به عنوان UV400 نیز معروف هستند.
 • شاخص حفاظت = چهار—-> این نوع عینک‌ها، عینک‌هایی هستند که بیش از 97 درصد پرتوهای مضر خورشیدی را فیلتر می‌کنند. این نوع عینک‌ها برای کو‌هنوردی در ارتفاعات بالا مناسب هستند.

2- شیشه عینک آفتابی

معمولاً موادی که برای ساخت شیشه عینک مورد استفاده قرار می‌گیرند، با چشم غیر مسلح یا حتی لمس قابل تشخیص نیستند. با پیشرفت فناوری، تولید کنندگان امروزی موفق به ساخت شیشه‌هایی به مراتب سبک‌تر، محکم‌تر و مقاوم‌تر در برابر خش و ضربه شده‌اند. ما در این قسمت به جنس شیشه هایی که در بازتاب امواج فرابنفش بهترین عملکرد را دارند، می‌پردازیم.

 • شیشه عینک از جنس مواد معدنی

این نوع شیشه‌ها کمتر در بازار به چشم می‌خورند. این شیشه‌ها هرچند دید خوبی دارند و از رنگ مناسبی برخوردارند و در برابر خش مقاومت بالایی دارند، اما از سوی دیگر چون سنگین و شکننده هستند، به همین دلیل زمینۀ فروش آنها کاهش پیدا کرده است.

 • شیشه عینک از جنس مواد ارگانیک

این نوع شیشه‌ها از توانایی بالایی برای فیلتر کردن امواج فرابنفش برخوردارند و تحت عنوان CR39 نیز شناخته می‌شوند. هر چند این شیشه‌ها در برابر خش مقاومت زیادی ندارند، اما سبک هستند و در برابر ضربه مقاومت بالایی دارند. به همین دلیل امروزه از کاربرد و فروش خوبی برخوردارند.

 • شیشه عینک از جنس پلی کربنات

 پلی کربنات به طور شگفت انگیزی نازک و سبک است و در برابر پرتوهای فرابنفش خورشید نیز محافظت خوبی به عمل می‌آورد.

انواع شیشه‌های عینک بر اساس مشخصات فنی

گذشته از جنس شیشه‌های عینک که در بالا اشاره شد، دسته بندی دیگری نیز در مورد عینک‌های آفتابی وجود دارد که بر اساس فرآیندهای گوناگونی که شیشه بر روی نور تابیده شده انجام می دهد، طبقه بندی می‌شوند و در کیفیت عینک نقش مؤثری دارند. در اینجا می‌خواهیم شیشه‌های عینک را بر اساس همین مشخصات دسته بندی کنیم:

 • شیشه‌های عینک با قابلیت پلاریزاسیون

این نوع شیشه‌ها با بهره‌گیری از یک فیلتر می‌توانند بازتاب های ناشی از نور خورشید را کاهش دهند. همچنین اجازه آزار و اذیت چشم بر اثر نور خورشید را نمی دهند.

 • شیشه‌های عینک ضد بازتابش نور

این نوع شیشه‌های عینک نور خورشید را بازتابش نمی‌دهد و در نتیجه باعث دید بهتر در زمان رانندگی و مطالعه می‌شوند.

 • شیشه‌های عینک ضد خش

این نوع شیشه‌ها در برابر خش مقاومت بالایی دارند و از دوام زیادی برخوردارند. بنابراین عینک‌هایی که از این نوع شیشه‌ها استفاده می‌کنند، از ماندگاری بسیار زیادی برخوردار خواهند بود.

 • شیشه‌های عینک ضد لک

ساختار این نوع شیشه‌ها به گونه‌ای است که  هرگز اثری از گرد و غبار یا قطرات آب و یا اثر انگشت بر روی آنها نمی‌نشیند. در نتیجه تمیز نگه داشتن این نوع عینک بسیار آسان است.

 • شیشه‌های عینک ضد غبار و بخار

این نوع شیشه عینک اجازه نشستن بخار و گرد و غبار بر روی خود را نمی‌دهد. لذا این نوع شیشه‌های عینک برای مناطق شرجی و مرطوب بسیار مناسب هستند.

 • شیشه‌های عینک فتوکرومیک

در این نوع شیشه‌های عینک بسته به شدید یا ضعیف بودن نور در محیط‌های باز یا بسته، درجه شاخص محافظت به صورت خودکار با محیط هماهنگ می‌شود.

 • شیشه‌های عینک آینه ای

این نوع شیشه‌ها نسبت به سایر شیشه‌های عینک از ضریب زیبایی بالاتری برخوردارند و زمانی که از بیرون به این عینک نگاه می‌کنید، بازتاب آینه‌ای دارد. پس در هنگام خرید این عینک حتما دو فاکتور مهم یعنی شاخص حفاظت و شیشه عینک را در نظر بگیرید.

سوال سوم: چگونه یک عینک آفتابی اصل بخریم؟

عینک آفتابی فیک بخرید! اگر سلامت چشم‌تون براتون مهم نیست. اورجینال بودن یک فاکتور مهم در هنگام خرید است. بزار خیالتونو راحت کنم عینک آفتابی نزنید بهتر از اینه که از فیک آن استفاده کنید. چون گاهی این عینک‌ها آسیبهایی به مراتب بیشتر از نور خورشید به چشمان شما وارد می‌کنند. هنگام خرید عینک آفتابی اصل باید یکسری از نکات را در نظر بگیرید. در بخش زیر به این موارد میپردازیم:

 • به لوگو و برند عینک توجه نمایید: معمولا عینک های اصل برند و لوگو خود را بر روی  شیشه عینک، روی دسته عینک و یا داخل آن هک میکنند.
 • درصورت خرید از فروشگاه های عینک آفتابی آنلاین از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید. مثلا بخش نظرات کاربران را بخوانید. یا ضمانت مرجوعی داشته باشد. یا دارای محل فیزیکی باشد و حد الامکان خرید حضوری هم داشته باشند، بیشتر قابل اعتماد هستند. مانند فروشگاه آنلاین شیوا کاور که امکان خرید حضوری و آنلاین عینک آفتابی را برای مشتریان فراهم نموده است.
 • جعبه عینک متناسب با برند باشه و کد محصول بر روی  آن قرار گرفته باشد. معمولا عینک‌های اصیل  جعبه مخصوص و مناسب با مدل عینک دارند.
 • عینک‌ دارای دفترچه و شناسنامه باشد. معمولا عینک‌های اصل، اصالت دارند و مشخصات دقیق آن‌ در شناسنامه وجود دارد.

اگر عینکی ویژگی‌های بالا را داشت، به احتمال زیاد اصل است و می‌توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

سوال چهارم: چطور یک عینک آفتابی زیبا و سبک انتخاب کنیم؟

زیبایی و سبکی یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام انتخاب عینک آفتابی مورد توجه قرار می‌گیرد. معمولا این زیبایی و سبکی در مدل عینک، رنگ شیشه وجنس فریم و سایز دسته خلاصه می‌شود. در ادامه به هریک از آنها می‌پردازیم.

1- انواع مدل عینک آفتابی

عینک آفتابی مدل های زیادی دارد که به چند مورد معروف آن اشاره  می نماییم:

 • مدل خلبانی: هم مناسب خانم ها و هم آقایان است. این مدل برای فرم‌ صورت مثلثی و مربعی مناسب به نظر می‌ رسد.
 • مدل پروانه ای: این مدل یکی از محبوب ترین مدلها در بین زنان است. معمولا هر خانمی هنگام خرید عینک آفتابی یکبار این مدل را تست کرده است.😉 این مدل برای صورت های با فرم گرد، مربعی و بیضی مناسب است.
 • مدل گرد: این مدل نیز برای هر دو جنسیت مناسب است. معمولا این مدل‌ها به فرم صورت مربعی، مستطیلی، قلبی و لوزی بیشتر می‌آید.

مدلهای زیادی وجود دارد که بررسی همه آن‌ها در این مقاله امکان پذیر نیست. اما به صورت کلی پیشنهاد می‌کنیم شکل عینک آفتابی که انتخاب می‌کنید، در تضاد با فرم صورتتان باشد تا جلوه زیباتری به آن ببخشد.

2- رنگ شیشه عینک آفتابی

رنگ شیشه فقط جنبه زیبایی دارد و از نظر کیفیت هیچ فرقی باهم ندارند. اما این ویژگی حق انتخاب بیشتری برای شما ایجاد می‌کند که آنها را متناسب با استایلتان انتخاب کنید. در ادامه چند رنگ را باهم بررسی میکنیم:

 • خاکستری: این نوع رنگ شیشه برای داشتن جلوه‌های طبیعی در قوی ترین حالت تابش نور خورشید مناسب است.
 • قهوه ای: از این نوع شیشه برای ایجاد تضاد بیشتر و کاهش اثر خیره کنندگی رنگ استفاده می‌شود.
 • زرد: شیشه عینک زرد به افزایش تضاد رنگی در نور کم کمک می‌کند.
 • سبز: از این رنگ برای حفاظت چشم در برابر تابش های پر قدرت در هر شرایط محیطی استفاده می شود.
 • سایر رنگ‌ها: شیشه عینک‌های آبی، بنفش، صورتی و قرمز تنها جنبه زیبایی و ظاهری دارند و هیچ مشخصه‌ای به دنبال ندارند.

3- انواع جنس فریم عینک آفتابی

مهم‌ترین مشخصه در مورد فریم عینک آفتابی، نوع ماده به کار رفته در آن است. چرا که مادۀ سازنده ارتباط مستقیمی با استحکام، سبکی و مقاومت عینک آفتابی شما دارد. در ادامه به انواع آن می‌پردازیم.

 • فلزی

شامل تیتانیوم، آلومینیوم، الیاف کربنی و بسیاری فلزات دیگر. فریم‌های فلزی از استحکام خوب و وزن سبکی برخوردارند؛ ضمن آن که زنگ نمی‌زنند و در برابر آب نیز مقاومت بالایی دارند. البته این نوع فریم‌ها قیمت زیادی دارند.

 • چوبی

فریم چوبی به لحاظ زیست محیطی منافع و طرفداران زیادی دارد؛ چرا که باعث آلایندگی نمی‌شود. فریم‌های چوبی هیچ محدودیت رنگی ندارند؛ ولی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار نیستند.

 • پلاستیکی

پلاستیک‌ها از تنوع رنگی و قیمتی بالایی برخوردارند. البته مقاومت بالایی هم ندارند؛ ولی یک نوع پلاستیک لوکس وجود دارد که هم استحکام بالایی دارد و هم با محیط زیست سازگار است. هر چند که این نوع فریم از قیمت بالایی هم برخوردار می‌باشد.

4- انتخاب سایز عینک متناسب با سایز صورت

در خرید آنلاین گاهی افراد به شک می‌افتند که چه سایز عینکی مناسب آن‌ها است. چون به صورت حضوری تست میکنید و متوجه می‌شوید اما در حالت آنلاین باید بر اساس سایز عینک تصمیم بگیرید. ما در این قسمت شما را راهنمایی میکنیم تا به راحتی سایز متناسب خود را پیدا کنید:

 • ابتدا یک کارت بانکی بردارید و آنرا مقابل چشم قرار دهید. طوری که یک سمت آن مماس با بینی باشد. اگر کارت از انتهای چشم شما رد شد یعنی سایزفریم کوچک مناسب شما است و اگر مماس با انتهای چشم شما شد یعنی سایز متوسط مناسب شما است و در نهایت اگر کارت به انتهای چشم شما نرسید یعنی سایز فریم بزرگ مناسب شما است. همچنین اگر عینک قدیمی دارید که مناسب خود می‌دانید، سایز آن بر روی دسته عینک نوشته شده است و از آن می‌توانید کمک بگیرید.
 • در جدول زیر سایز عینک آفتابی متناسب با سایز فریم آروده ایم:

  سایز فریم

  عینک آفتابی

  کوچک

  کمتر از 55 میلی متر

  متوسط

  56 تا 64 میلی متر

  بزرگ

  بیشتر از 64 میلی متر

و اما توصیه‌های دیگری نیز هستند که برای زیبایی و راحتی نباید مورد چشم پوشی قرار گیرند:

1- هرگز از عینک‌هایی که لبه‌های پایینی آنها روی گونه‌ها قرار می‌گیرد، استفاده نکنید.

2- از آن دسته از عینک‌های آفتابی که خیلی کوچک هستند و ممکن است با دسته‌های خود شقیقه‌های شما را اذیت کنند، استفاده نکنید.

3- اگر گوشه قاب عینک آفتابی شما از محیط صورت شما بیرون بزند، باز هم به معنی آن است که عینک بزرگی انتخاب کرده‌اید و بهتر است که در گزینش خود بازنگری کنید.

تا اینجا راجع به اهمیت خرید عینک آفتابی، اورجینال بودن، زیبایی و جنس آن صحبت کردیم. اما بعد از انتخاب نوع عینک، شما به دنبال خرید هستید که هم قیمت مناسب داشته باشد و هم محل مناسب پس معمولا سوال بعدی که برای شما پیش می آید را در ادامه با هم می خوانیم.

سوال پنجم: مناسبترین قیمت برای خرید عینک آفتابی چقدر است؟

عوامل زیادی در قیمت عینک آفتابی تاثیر دارد و نمیتوانیم یک نسخه کلی برای آن بپیچیم. برخی از این عوامل شامل جنس فریم، جنس عدسی و برند است که در قیمت تاثیر زیادی دارد. شما باید سعی کنید عینک آفتابی اصل بخرید آن هم از یک فروشگاهی که قیمت های منصفانه ای دارد. بدین منظور اگر از اصل بودن عینک در فروشگاه مطمئن بودید با یک مقایسه قیمت در بین عینک فروشی های موجود، مناسب ترین آن را انتخاب کنید. البته شیوا کاور با تضمین اصالت و با ارائه مناسبترین قیمت انتخاب شما را برای خرید عینک آفتابی آسان نموده‌است.

و اما سوال آخر: از کجا عینک آفتابی  بخریم؟

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم هنگام خرید عینک آفتابی باید به جنس شیشه، شاخص حفاظت و اصالت آن توجه کنیم. پس به دنبال محلی هستیم که عینک‌های آن تمام شرایط بالا را دارا باشد و به علاوه اینکه یکسری فاکتورهای مناسب برای خرید داشته باشد تا شما با اطمینان بیشتر و راحت تر خرید نمایید. یکی از این فاکتورها امکان خرید عینک آفتابی همزمان به صورت آنلاین و حضوری است. چون به شما این امکان را میدهد هم به صورت حضوری عینک را لمس کنید، تست کنید و هم در زمان نبود وقت کافی به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید.

فاکتور دیگر امکان مرجوعی کالا بی قید و شرط است. این فاکتور مهم هم خیال شما را از خرید مطمئن می کند و هم نشان دهنده اصالت و کیفیت خوب محصول است که تولید کننده حاضر به ارائه همچین تضمینی به شما است. تمام عینک‌های آفتابی شیوا کاور اورجینال بوده و از بیشترین کیفیت برخوردار است. شیوا کاور مناسب‌ترین قیمت را برای شما مشتریان عزیز در نظر گرفته است تا حس خرید یک عینک اورجینال با قیمت مناسب را تجربه کنید.

نتیجه گیری

امیدواریم با این مقاله به تمام سوالات شما درباره‌ی خرید یک عینک آفتابی مناسب، پاسخ داده‌ باشیم. اما اگر سوالی باقی مانده حتما در قسمت پایین بخش نظرات از ما بپرسید تا شما را راهنمایی کنیم. شما می توانید با خیالی آسوده نسبت به خرید از شیوا کاور اقدام فرمایید.

عینک مطالعه خودکاری فلزی کد 148
عینک مطالعه کائوچو کریستال دسته فنر دار کد 149
عینک مطالعه کائوچویی دسته فنر دار کد 150
عینک مطالعه کائوچو ساده کد 151
طراحی و اجرا توسط ویکی دمی
اینستاگرام